22/06/2017 tarihi itibariyle;  Buğday Yemlik 916 TL / ton, Arpa 875 TL / ton, Mısır 885 TL / ton, Buğday Kepeği 577 TL / ton, Yulaf  825 TL / ton, Soya Fasulyesi 1.350 TL / ton, 

Sevgili süt üreticisi dostlarım | Atilla CELEP

Sevgili süt üreticisi dostlarım,

Bildiğiniz gibi köşemde sektör paydaşlarımızdan önemli konukları ağırlamaya çalışıyorum. Bu sayımızda Ağustos 2016 tarihinde Lüleburgaz bölge bayiliği açan Lely Center Trakya’ya yer vermek istedim.

Sütünüz Bol Olsun…..

1948'de kurulan Lely, müşterileri için çiftçiliğin geleceğini sürdürülebilir, ka?rlı ve keyifli bir hale getirmek için çalışmaya odaklanmıştır. Lely, yem hasadından otomatik yemleme sistemlerine, ahır temizleme ürünleri ve süt sağım robotlarına kadar farklılık gösteren hizmetler ve ürünlerden oluşan eksiksiz ürün gamı ile tarım sektörüne dünya çapında hizmet veren tek şirkettir. Ayrıca Lely, süt hayvancılığı sektöründe enerji bakımından verimli operasyonlar sağlayacak iş kolları üzerinde de çalışmaktadır. Lely uzun yıllardır otomatik süt sağım sistemleri alanında öncülük yapmaktadır. Hasat ekipmanlarındaki güçlü konumu ve tarım ile ilgili 65 yıldan uzun süredir edindiği tecrübeyle Lely, rakipsiz bir konumdadır. 60'tan fazla ülkede faaliyet gösteren Lely Group, yaklaşık 2.000 kişiyi istihdam etmektedir.

Lely 20 yıl önce, 1992 yılında Lely Astronaut süt sağım robotunu piyasaya sürdü. Bu çığır açan ürün, süt hayvancılığı çiftçileri için 20. yüzyılın en önemli buluşu olarak kabul edildi. Lely süt sağım robotu tüm dünyada 20.000’ den fazla satış rakamı ile en çok tercih edilen otomatik süt sağım sistemidir.

Lely süt sağım robotu,  ahır içerisinde sürüden ayrılmadan son derece konforlu ve doğru sağım ile hayvanların 7/24 sağılmasına olanak tanır. Böylece hayvanlar yaklaşık günde 3 sağım sayısı ile hem sık sağım hem stresten uzak hemde bireysel yemleme sayesinde hem süt veriminde hemde hayvan sağlığı ve refahında artış görülmektedir. Sistem Lely T4C sürü yönetimi programı ile desteklenmektedir. Bu yönetim programı sayesinde çiftçiler hayvanlarına ilişkin süt verimi, somatik hücre sayısı, sütün yağ/protein oranı, kızgınlık, geviş getişme süresi ve birçok bilgiyi gerçek zamanlı olarak ister bilgisayarlarından isterse de akıllı telefonlarından takip edebilir ve doğru zamanda müdahale de bulunabilirler.

Lely Center Trakya, Ağustos 2016’ da Trakya Çiftlik Ekipmanları A.Ş. olarak, Zafer Mah.Buklum Cad.No:75/4 B Blok Lüleburgaz adresinde Lely bölge bayisi olarak çalışmalarına başlamıştır. Bölgemizde toplamda 14 süt sağım robotu olmak üzere 5 ayrı çiftlikte ürünlerimizin birçoğu kullanılmaktadır. Bölgemizdeki süt sağım robotları önümüzdeki yıllarda daha da yaygınlaşacağını müşterilerimizin memnuniyetine dayalı ön görebiliyoruz. Lely olarak, geleceği parlak çiftçilik konseptimiz ile saha da çiftçilerimiz ile yan yana sürdürülebilir işletmeler yaratmak için çalışıyoruz.  

Süt hayvancılığı yapan çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırarak daha karlı üretim yapmalarını sağlayan diğer ürünlerimiz ise; Lely Juno yem itici robot, Lely Calm buzağı mama robotu, Lely Discovery ahır temizleyici robot, Lely Nautilus süt soğutma tankı ve ahır için diğer ekipmanları olarak sıralayabiliriz.

Trakya Çiftlik Ekipmanları olarak satış, projelendirme, devreye alma, satış sonrası hizmetler ve çiftlik yönetimi desteği gibi hizmetlerimizle çiftçimize ürünle beraber birçok konuda uzman personelimiz ile 7/24 destek vermekteyiz. 

Copyright © 2014 TUSEDAD Tum Hakları Saklıdır.