22/06/2017 tarihi itibariyle;  Buğday Yemlik 916 TL / ton, Arpa 875 TL / ton, Mısır 885 TL / ton, Buğday Kepeği 577 TL / ton, Yulaf  825 TL / ton, Soya Fasulyesi 1.350 TL / ton, 

Sevgili Dostlar, | N. Adnan YILDIZ

Sevgili Dostlar,

 

Dergimizin birinci sayısından itibaren bu köşeden sizlere ulaşmaya çalıştım. Sektörümüz adına doğru olduğuna inandığım her konuda, fikirlerimi paylaştım.

Bu sayımızda da siz sevgili dostlarıma veda ediyorum. TÜSEDAD başkanlığından ayrılmamın iki temel nedenini de yine sizlerle samimi olarak paylaşmak istiyorum;

1)    3 dönemdir bu görevi yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte yürütmeye gayret ettik. Bu uzunca    bir süre, hem yorulduk hemde gençlere yer açmak gerekli diye düşündük. Bu görevin bir bayrak yarışı olduğuna inanıyoruz.

2)    Maalesef, yaklaşık 15 senedir sürdürdüğümüz çiğ süt üretiminden çıkmış bulunuyoruz. Özellikle 2014 yılından günümüze kadar sektörde yaşanan olumsuzluklar ( tekrar burada sıralamayı gereksiz buluyorum ) bizi bu kararı alma mecburiyetinde bıraktı. Bunu buradan ifade ederken gerçekten üzülüyorum ama " UTANMIYORUM " !!  Utanması gerekenler bu sektörü bu hale getirmeyi becerebilenlerdir diye düşünüyorum.

3)    Bir diğer deyişle; artık " Elim Taşın Altında " değil. Siz üretici dostlarımın maruz kaldığı eziyeti ve haksızlığı yeterince hissedip, haklarınızın savunulması konusunda yetersiz kalabilirim diye düşündüğümden hareketle sizlere kolaylıklar diliyorum.                                                                    

 

SÜTÜNÜZ BOL ve BEREKETLİ OLSUN.                               

Copyright © 2014 TUSEDAD Tum Hakları Saklıdır.