22/06/2017 tarihi itibariyle;  Buğday Yemlik 916 TL / ton, Arpa 875 TL / ton, Mısır 885 TL / ton, Buğday Kepeği 577 TL / ton, Yulaf  825 TL / ton, Soya Fasulyesi 1.350 TL / ton, 

PROTESTO EDİYORUZ !!! | N. Adnan YILDIZ

Değerli Süt Üreticisi dostlarımız, arkadaşlarımız ve derneğimizin üyeleri...

Ülke hayvancılığımızın gelişmesi ve mevcut problemlerinin çözümüne katkı verebilmek amacı ile doğru bildiklerimizi Bakanlığımız ile her platformda ve her kademesinde yılmadan usanmadan paylaştık. Ne acıdır ki paylaştığımızı zannetmişiz ve yine bir o kadar acıdır ki bakanlığımız biz üreticilerin yanında olmamıştır.

Şimdi duyar gibi oluyorum Sn. Bakanımızı; "Gözünüze Dizinize Dursun, Cumhuriyet Tarihindeki En Büyük Destekleri Bizim Dönemimizde Bu Hükümet Verdi Süt Üreticilerine. "

Biz üreticiler bunu hiç bir zaman inkâr etmedik ki, her platformda da söyledik, hatırlayacaksınız.  Ancak, aynı zamanda bu desteklerin daha biz üreticilerin cebine girmeden Süt Sanayicisi tarafından cebimizden alındığını da HAYKIRDIK. Kulak kabartmadığınız için farkında bile değilsiniz. Oysa çözüm önerilerimizi de beraberinde ifade etmiştik.

Geçtiğimiz dokuz ayın hikayesini ve yaşananları bugün burada tekrar etmeyi maalesef abesle iştigal kabul ediyorum artık ve öncelikle bir süt üreticisi olarak şahsım adına sonrada ülkemizde üretilen kaliteli sütün temsilcisi olan derneğimiz TÜSEDAD' ın üyesi tüm arkadaşlarım adına bizim olduğuna inandığımız Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızı  PROTESTO EDİYORUZ !!!

 

 

 

Copyright © 2014 TUSEDAD Tum Hakları Saklıdır.